Biblioteka / Innowacyjne terapie


 
Znajdź swoją indywidualną drogę – broszura edukacyjna

Kompleksowe profilowanie genomowe nowotworów może pomóc pacjentowi i lekarzowi w znalezieniu możliwych opcji terapeutycznych personalizując ścieżkę leczenia. Jeśli w DNA komórek nowotworowych zostaną wykryte pewne mutacje, lekarz może  zaproponować bardziej precyzyjne leczenielub badanie kliniczne.Istnieją również przypadki pacjentów, u których nie wykrywa się mutacji. Brak zidentyfikowanych zmian jest także cennym wynikiem, ułatwiającym lekarzom podjęcie decyzji terapeutycznych. Dowiedz się więcej z broszury edukacyjnej przygotowanej przez Foundation Medicine oraz Roche Polska.

Przewodnik dla pacjenta dotyczący immunoonkologii                           

Poradnik poświęcony jest zagadnieniom z zakresu immunoterapii, terapii oddziałowującej na układ odpornościowy w celu aktywizacji go w walce z komórkami nowotworowymi. Przedstawiono możliwości terapeutyczne tej metody -  jej możliwe działania niepożądane oraz efektywność. 

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

Co powinienem/powinnam wiedzieć o badaniach klinicznych

Broszura edukacyjna poświęcona zagadnieniu badań klinicznych, stanowiących metodę eksperymentalnego leczenia nowymi bądź częściowo wypróbowanymi metodami terapeutycznymi w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby leczonej.

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

Terapie personalizowane i immunoterapia

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone najważniejszym zagadnieniom z zakresu medycyny personalizowanej, pozwalającej określić na podstawie badań molekularnych czy określona terapia będzie skuteczna dla danego pacjenta oraz immunoterapii - terapii polegającej na aktywizacji własnego układu immunologicznego.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Radioterapia czyli fotony i protony w terapii nowotworów

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęconenajważniejszym zagadnieniom radioterapii - od historii po współczesność, m.in. procesie przygotowania do zabiegu. Ponadto artykuły dotyczące zastosowania Gamma Knife oraz CyberKnife w leczeniu nowotworów, oraz na temat protonoterapii.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Poradnik dla chorych na nowotwory złośliwe leczonych immunoterapią

Immunoonkologia jest nową metodą leczenia chorób nowotworowych. Od kilku lat jest coraz szerzej stosowana w leczeniu nowotworów złośliwych. Jest to dziedzina leczenia skupiająca się na wykorzystaniu własnego układu immunologicznego pacjenta w celu zwalczenia nowotworu. Poradnik omawia podstawowe informacje na temat mechanizmu działania immunoterapii oraz objawów, które mogą wystąpić podczas stosowania leków z tej grupy a także sposobu postępowania w przypadku ich wystąpienia. 

Razem w Immuno-Onkologii

   
   
   

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności