Biblioteka / Jakość życia

Zdrowy i aktywny styl życia. Ambasador Zdrowia

W dzisiejszych czasach jesteśmy zasypywani informacjami, jak dbać o zdrowie. Niestety, często nie da się rozpoznać, które z tych treści są rzetelną informacją. Nie zawsze te same zalecenia dla zdrowego człowieka mają zastosowanie u chorego. Poradnik ten powstał 
z myślą, aby pomóc rozwiać wątpliwości i przekazać najważniejsze zasady zdrowego stylu  zycia oraz wspomagania procesów zdrowienia.

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

Nie kłaniaj się bólowi i nie ból się

W problematykę Poradnika najlepiej wprowadzają słowa Jerzego Stuhra - W chorobie nowotworowej najtrudniejsze jest zmobilizowanie się do walki. Jednym się to udaje szybciej, drudzy mają z tym ogromny problem. Ale największym wrogiem w tej mobilizacji jest ból.
W moim przypadku każde uśmierzenie bólu dawało nadzieję, a nadzieja, choćby jej skrawek, jest fundamentalną rzeczą, której trzeba się uczepić w czasie choroby. Jerzy Stuhr

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

Jakość życia w chorobie nowotworowej

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone najważniejszym zagadnieniom zakresu jakości życia w chorobie nowotworowej: prawidłowemu odżywianiu się, zahamowaniu procesu wyniszczenia nowotworowego, walki z bólem oraz roli aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Młodzi i rak

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone problemom z jakimi zmagają się osoby młode z doświadczeniem choroby nowotworowej. Czwórka młodych – dorosłych pacjentów,  dzieli się swoimi przeżyciami i refleksjami związanymi z diagnozą, terapią, powrotem do normalnego życia,  a także odpowiada na pytanie dlaczego działają na rzecz innych chorych onkologicznie.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Czy rak musi boleć?

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego”, w tym numerze odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące bólu, a zwłaszcza bólu w chorobie nowotworowej, a także przedstawiamy fakty i mity  o roli  opioidów w leczeniu bólu, które są mylone z narkotykami.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Dekalog zdrowego mężczyzny

Broszura edukacyjna skierowana do mężczyzn. Seria porad jak zachować zdrowie i cieszyć się życiem.

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

Poradnik z zakresu żywienia dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich

Osoby chorujące na nowotwory mają często problemy z apetytem oraz trudności ze spożywaniem posiłków, wymagają także dostosowania diety do stanu zdrowia. Jest to spowodowane samą chorobą, jak również skutkami odbytej chemio- lub radioterapii. Dolegliwości związane z chorobą nowotworową (tj. stany zapalne, zaburzenia trawienia, trudności z połykaniem, nudności, wymioty) wpływają niekorzystnie na stan odżywienia organizmu, a w konsekwencji pogorszenie stanu zdrowia i efektywności leczenia. Warto podkreślać jak ważną rolę w chorobie odgrywa żywienie, w tym także żywienie medyczne, które jest formą wsparcia żywienia tradycyjnego.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Smacznie, zdrowo, kolorowo – Pierwszy w Polsce poradnik kulinarny dedykowany dzieciom po przeszczepieniu szpiku z praktycznymi przepisami

„JedzONKO po przeszczepieniu” to pierwszy w Polsce poradnik kulinarny wspierający prawidłowe żywienie dzieci po przeszczepieniu szpiku kostnego, w którym znajdują się zarówno przepisy dostosowane do sytuacji zdrowotnej dziecka, proste i szybkie w przygotowaniu, jak i szczegółowe wytyczne dotyczące diety w okresie około przeszczepowym.

Fundacja Iskierka | Fundacja DKMS

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności