Biblioteka / Nowotwory kobiece

 

Rak piersi. Warto wiedzieć więcej

Warto wiedzieć więcej o swojej chorobie, aby z nią walczyć. W poradniku znajduje się kilka ważnych porad dla kobiet chorych na raka piersi. Konsultantem merytorycznym jest dr hab. n. med. Lubomir Bodnar. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w niniejszej broszurze pomogą Ci w podejmowaniu świadomych wyborów.

Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Rak piersi. Nie jesteś sama.

W Polsce żyje około 60. tys. kobiet, u których został rozpoznany rak piersi, a ponad jedna trzecia z  nich uczestniczy w spotkaniach stowarzyszeń samopomocowych, skupiających nas - Amazonki. Warto wiedzieć, że nie musisz być sama, warto wiedzieć, jak zadbać o swój stan psychiczny w chorobie. 

Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Weź życie w swoje ręce: sama badaj piersi

Samobadanie piersi jest podstawowym badaniem, które powinna raz w miesiącu przeprowadzić każda kobieta. Broszura wyjaśnia jak je poprawnie wykonać, w jakim dniu cyklu miesiączkowego i na jakie zmiany zwrócić uwagę. 

Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Poradnik dla kobiet leczonych z powodu raka piersi

Poradnik  wprowadza kobietę rozpoczynającą leczenie z powodu raka piersi w podstawowe problemy, z którymi przyjdzie się Jej spotkać. Podstawowa część poradnika dotyczy rehabilitacji fizycznej (fizjoterapia), m.in. przedstawiony został zakres ćwiczeń, które należy wykonywać, aby wrócić do sprawności.

Nasze życie

Biuletyn wydawany przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki”, zawierający nie tylko aktualne doniesienia z życia organizacji, ale także najnowsze informacje dotyczące terapii, rehabilitacji, protez i specjalnej odzieży dla Amazonek.

Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Kalendarz badań dla kobiet

Ulotka opracowana przy merytorycznym wsparciu ginekologa Romana Kowalewskiego Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSZ w Koninie. Zawiera informacje jak przygotować się do wymazu cytologicznego, jakich objawów nie bagatelizować 
i niezwłocznie wykonać badanie cytologiczne, a także kalendarzyk badań dla kobiet.

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi "Magnolia"

 

Rak szyjki macicy

 

Artykuł zawierający podstawowe wiadomości na temat raka szyjki macicy jego etiologii, profilaktyki  - badań cytologicznych i szczepionek przeciwko wirusowi HPV –  oraz metod leczenia stanów przednowotworowych i raka szyjki macicy.

Fundacja Onkologiczna Nadzieja

Nowotwory strefy intymnej u kobiet

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone zagadnieniom z zakresu epidemiologii, profilaktyki, diagnostyki i terapii w nowotworów ginekologicznych. Tematem numeru są nowotwory sfery intymnej u kobiet – rak szyjki macicy, jajnika, endometrium, sromu. 
 

Biologia nowotworu

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone roli badań patomorfologicznych
i diagnostyce molekularnej w rozpoznaniu choroby nowotworowej,  biologii nowotworu, co jest kluczowe w zastosowaniu odpowiedniego leczenia.
 

Rak płuca i rak piersi. Najczęstsze i najbardziej zabójcze nowotwory.

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone tematyce nowotworu płuca i raka piersi. Prof. T. Pieńkowski porusza temat konieczności regularnego badania piersi przez kobiety, dr K. Pogoda przedstawia nowoczesne terapie raka piersi, a dr D. Maliszewski wyjaśnia proces chirurgiczny w leczeniu tego nowotworu. W tym numerze ponadto recenzje książek o tematyce raka piersi oraz historia pacjentki po przebytym leczeniu onkologicznym.
 

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności