Biblioteka / Uroonkologia

Nowotwór prostaty
Poradnik poświęcony jest rakowi prostaty, który jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn w starszym wieku. Zawiera podstawową wiedzę na temat tej choroby – czynników ryzyka, informacje na temat badań profilaktycznych, diagnostyki 
i leczenia.
Rak pęcherza moczowego - nowotwór zapomniany?

Raport Fundacji Wygrajmy Zdrowie przygotowany wspólnie z ekspertami Polskiego Towarzystwa Urologicznego, którego celem jest określenie szans, zagrożeń i sposobów rozwiązania problemów związanych z leczeniem raka pęcherza moczowego –  nowotworu, którego statystyki są alarmujące.

Rak jądra jest wyleczalny

Ulotka na temat profilaktyki raka jądra – nowotworu dotykającego przede wszystkim chłopców i młodych mężczyzn. Rak ten wcześnie wykryty jest w 90% wyleczalny. Niestety 
z powodu tabu, jakie związane jest z tym nowotworem, ciągle za mało jest informacji i wiedzy na jego temat w społeczeństwie.

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

Rak nerki. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich

Poradnik porusza tematykę związaną z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych nerek. Powstał z myślą o pacjentach oraz ich bliskich,  aby w jednym miejscu mogli znaleźć podstawową wiedzę na temat raka nerki, zrozumieć jego specyfikę, poznać możliwości terapeutyczne oraz zasady kontrolowania, jak również zachowania  jakości życia w chorobie. 

Fundacja Wygrajmy Zdrowie

Poradnik dla pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB)

Poradnik dla pacjentów z OAB ma za zadanie uświadomić pacjenta z jakich opcji terapeutycznych może skorzystać. 

UroConti Stowarzyszenie Osób z NTM

Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej

Raport przedstawia aktualną sytuację Pacjentów z NTM (nietrzymaniem moczu) w Polsce. 
W raporcie poruszono takie zagadnienia jak: koszty związane z diagnostyką, leczeniem, refundacją leków, fizjoterapią, opieką długoterminową nad pacjentem z NTM.

UroConti Stowarzyszenie Osób z NTM

Rak prostaty - można go leczyć, można z nim żyć

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone kompleksowego przedstawieniu problemów związanych z rakiem gruczołu krokowego, nowotworu dotykającego przede wszystkim populację mężczyzn w starszym wielu. Poza zagadnieniami dotyczącymi profilaktyki, diagnostyki i terapii  przedstawiono także sposoby rehabilitacji oraz możliwości leczenia przerzutów do kości.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Raport: Poprawa efektywności profilaktyki, diagnostyki i skuteczności leczenia nowotworu gruczołu krokowego. Rekomendacje
 
Fundacja Wygrajmy Zdrowie wraz z klinicystami i ekspertami w obszarze zdrowia przygotowała raport dotyczący poprawy efektywności profilaktyki, diagnostyki i leczenia tej grupy pacjentów. Implementacja rekomendacji przyczyni się do zmniejszenia liczby zachorowań, wpłynie na spadek śmiertelności oraz na poprawę przeżyć 5-letnich
 
Nowotwory Męskie
 
Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego”, którego tematem są nowotwory dotykające mężczyzn -rak stercza oraz rak jąder. Przedstawiono w nim czynniki ryzyka, profilaktykę, proces diagnostyczny oraz terapeutyczny, w tym rehabilitację po przebytym zabiegu chirurgicznym - prostatektomii.
 

Nowotwory układu moczowego - rak nerki i rak pęcherza moczowego

Wydanie „Głosu Pacjenta Onkologicznego” poświęcone tematowi nowotworów układu moczowego - rak nerki, rak pęcherza moczowego. W tym numerze przedstawiono czynniki ryzyka, profilaktykę, proces diagnostyczny, w tym zalecenia dietetyczne oraz aktualną sytuację refundacyjną. 

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Prosta ta historia - Poradnik Pacjenta
 
Poradnik zawiera kompendium wiedzy na temat raka prostaty, przyczyn powstawania, rodzajów oraz leczenia nowotworów gruczołu krokowego. Ponadto pacjenci mogą zapoznać się w nim z historiami innych pacjentów, którzy opisują jak wyglądało ich życie po diagnozie oraz jak poradzili sobie z chorobą. W poradniku znajdują się również informacje na temat metod radzenia sobie ze stresem oraz wskazówki dietetyczne.
 

Poradnik dla osób z urostomią (przetoką moczową)

Poradnik przygotowany przez Welland Medical Polska zawiera informacje na temat urostomii: procesu wyłonienia, potrzebnego zaopatrzenia, pielęgnacji urostomii, porady oraz informacje dot. refundacji.
 
 

 

   

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności